JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA    20 listopada 2022

1. 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  1. 2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików.
  1. 3. Przypominamy, że można włączyć się w akcję pomocy dla Ukrainy. Żywność o długim terminie przydatności ( mąką, kasza, cukier makaron, olej, słodycze) można składać w kartonach pod chórem, lub na plebani. Zapraszamy do włączenia się w akcje organizacje z terenu parafii.
  1. 4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała.
  1. 5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o śpiew w naszej parafii, szczególnie panu organiście, składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  1. 6. Można już nabywać świece wigilijne Caritas. Duże w cenie 20 zł, małe po 10 zł.
  1. 7. Bóg zapłać mieszkańcom Rząśni Górka i Wykno za dekorację ołtarza. O dekorację adwentową prosimy mieszkańców Trzcinicy, Rychłowca i Żar.
  1. 8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem.
  1. 9. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  1. 10. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj przed kościołem można zakupić ciasto, a dochód przeznaczony jest na zakup leku dla Jasia z Pajęczna.
  1. 11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.