TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      2 lipca 2023

1. 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
  1. 2. W poniedziałek, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  1. 3. W czwartek, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  1. 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.45. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
  1. 5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

6 Bóg zapłać mieszkańcom Suchowoli Majątek za dekoracje ołtarza. O kwiaty na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Grabowca, Suchej i Jasienia.

1. 7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym msze w kościele w Rząśni w soboty są o pół godziny wcześniej, czyli o godz. 17.00 i 17.30.