CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 lipca 2023

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  1. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.
  1. Ze względu na okres wakacji w tym tygodniu od środy do piątku (12–14 lipca) Msze św. w naszym kościele będą tylko o godz. 18.30. Jednocześnie w tych dniach kancelaria parafialna będzie nieczynna, dlatego bardzo proszę, aby bieżące sprawy załatwić w poniedziałek lub we wtorek bądź w następnym tygodniu. Jak zwykle będzie możliwy telefoniczny kontakt z księdzem w pilnych sprawach.
  1. W najbliższą sobotę 15 lipca ok. godz. 11.00 do naszej parafii przyjdą pielgrzymi z 39. Krajeńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak co roku proszą o życzliwe przyjęcie.
  1. W ostatnim czasie na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: historia Kościoła pojawiły się nowe treści dotyczące przeszłości miejscowości i parafii. Zachęcam do zapoznania się z zamieszczonymi artykułami.
  1. Dziękuję pracownikom służb interwencyjnych i władzom naszej gminy za skoszenie trawnika na placu wokół kościoła.
  1. Bóg zapłać mieszkańcom Grabowca, Suchej i Jasienia za dekorację ołtarzy. O kwiaty na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców Zielęcina od rodz. Cybulskich do rodz. Wawrzyniaków.