SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       23 lipca 2023

1. 1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  1. 2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Ofiary zebrane podczas święcenia zostaną przekazane fundacji MIVA zajmującej się zakupem pojazdów dla misjonarzy.
  1. 3. We wtorek, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
  1. 4. W środę, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.
  1. 5. W sobotę, przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Wpatrujmy się w ich przykład, abyśmy tak samo jak oni otwartym sercem przyjmowali Pana Jezusa, jednocześnie pilnie słuchali Jego nauki i z wdzięcznością przyjmowali łaski, którymi nas obdarza.
  1. 6. W ubiegła III niedzielę na potrzeby kościoła złożono 2470 zł. Bóg zapłać.
  1. 7. Bóg zapłać nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do ołtarza. Na przyszłą niedzielę o kwiaty prosimy mieszkańców Zielęcina od P. Wawrzyniaków do końca.