CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                    10 marca 2024

1.Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

2.Wspaniałą okazją są wielkopostne rekolekcje, które zaczniemy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje wygłosi ks. Jerzy Cedrowski, proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. A oto ich program (…). Znajdziemy go także na stronie parafialnej oraz w gablocie.

1. 3. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
  1. 4. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie.
  1. 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 15.30 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00
  1. 6. W poniedziałek na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  1. 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika Niedziela w cenie 10 zł oraz nowy numer kwartalnika Magazyn Niedzieli w cenie 15 zl.
  1. 8. Kolejny raz przypominamy, że że wyrzucamy śmieci za płot cmentarza. Również przypominamy, że po pogrzebie wieńców dużych na stelażu nie wrzucamy do kosza, tylko ustawiamy pod płotem przy drugiej bramie.