TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY              14 kwietnia 2024

1. 1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  1. 2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  1. 3. Rownież dzisiaj po mszy o 16.00 zapraszamy na spotkanie sołtysów z terenu całej parafii.
  1. 4. Bóg zapłać mieszkańcom Trzcinicy, Rychłowca, Żar, Koloni Będków, , Będków Wieś i Wyrwasa za rozebranie dekoracji wielkanocnej.
  1. 5. W ubiegłą niedzielę z racji tygodnia miłosierdzia na dom samotnej matki złożono 779 zł. Bóg zapłać.
  1. 6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania ( tylko klasy VIII i I szk. średniej) wraz z rodzicami.
  1. 7. W miesiącu marcu za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 3509 zł. Przypominamy o uregulowaniu statusu opiekuna grobu i wniesienie opłat za wywóz śmieci. W tym roku uczyniło to 49 osób. Przypominamy także że nie wyrzucamy śmieci za płot, jak również, by wieńcy pogrzebowych na stelażu nie wrzucać do koszy tylko ustawiać pod płotem przy drugiej bramie.